1. Útvonaltervezés: Az áruk mozgatása előtt az intelligens pilótanélküli targonatoknak meg kell tervezniük az utat egy vezérlőn keresztül a mozgó feladat követelményei szerint. Az utatervezés során figyelembe vett tényezők közé tartozik az áruk méretét, alakját, súlyát stb., Valamint a jármű kitartási és kezelési ideje.
2. Autonómnavigáció: Az intelligens pilótanélküli targoncák a környezeti információkat érzékelőkön keresztül gyűjtik (például LIDAR, kamerák stb.), És a feldolgozás után felismerik a környező környezet jellemzőit az autonómnavigáció elérése érdekében. Az érzékelők által összegyűjtött adatok révén a járművek valódi információkat szerezhetnek saját helyzetükről és testtartásukról, valamint információkat a környező akadályok helyzetéről és távolságáról.-
3. Automatikus vezérlés: Az intelligens pilótanélküli targonca pontosan vezérli a járművet egy vezérlőn keresztül, olyan funkciók elérésével, mint az automatikus kormányzás és az emelkedés. A vezérlő az érzékelők által összegyűjtött adatok feldolgozásával és elemzésével, valamint az előre beállított vezérlési stratégiák és algoritmusok feldolgozásával és elemzésével érje el a járművet.
4. Rakománykezelés: Az utatervezés és az autonómnavigáció alapján az intelligens pilótanélküli targonca eléri a kijelölt pozíciót, és a rakományt a célhelyzetbe helyezi azáltal, hogy beállítja a rakomány rakodóberendezésének emelési és előrehaladását. A szállítási folyamat során a jármű az áruk alakjának és méretének megfelelően alkalmazkodik, hogy biztosítsa azok stabilitását és biztonságát.
/
5. Valós idejű megfigyelés és kiigazítás: A szállítási folyamat során az üzemeltetők valós időben figyelemmel kísérhetik a jármű munkaállapotát és szállítási helyzetét az emberi
computer interakciós felületen keresztül. Szükség esetén a jármű manuálisan ellenőrizhető, vagy a szállítási stratégia beállítható. Ugyanakkor a jármű adaptív kiigazításokat is elvégez a tényleges helyzet szerint, hogy alkalmazkodjon a különböző kezelési forgatókönyvekhez és igényekhez.